Haber

25 gün önce ortadan kayboldu, meslektaşının öldürdüğü ortaya çıktı

ANTALYA’nın Serik ilçesinde 25 gündür kayıp olan Şükrü Güven’in meslektaşı Bekir Demiray (34) tarafından kafasına sopayla vurularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Sorgusunda suçunu itiraf eden Demiray’ın telefonu Güven’den alıp eşine verdiği belirlendi.

Orta Mahalle’de yaşayan Şükrü Güven, 31 Ocak’ta ortadan kayboldu. Kendisinden haber alamayan ailesi polise başvurdu. Polis, Güven’in 03 VL 392 plakalı otomobilinin en son Cumalı Mahallesi’nde görüldüğünü belirledi. Bu süreçte arama çalışmalarını sürdüren polis, dün Şükrü Güven’in aracını Karadayı Caddesi’nde terk edilmiş halde buldu.

Polis, Şükrü Güven’in cep telefonu sinyalini de takibe aldı. Hafriyat işinde birlikte çalıştığı arkadaşı Bekir Demiray’ın konutunun bulunduğu bölgede sinyal tespit edildi. Cinayet şüphesiyle gözaltına alınan Demiray’ın evinde Güven’in cep telefonu da bulundu. Şükrü Güven ile içki içip ardından hakaret ettiği, kafasına sopayla vurarak öldürdüğü, cesedini Isparta sınırında bir yere gömdüğü, Güven ile ilgili cep telefonunu eşine verdiği öğrenildi. Kasabanın yakınında boş bir tarlada çalıştı. Bölgede toprağa gömülü bir erkek cesedi bulundu. Şükrü Güven’le akraba olduğu öne sürülen ceset, kimlik tespiti için Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Bekir Demiray, bugün adliyeye sevk edildi. Bu arada Bekir Demiray, gazetecilerin “Neden öldürdünüz, pişman mısınız?” sorusuna yanıt vermedi. Bekir Demiray’ın eşinin de gözaltına alındığı, ifadesinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu